The List


ACNSS-Albanian Center for National Security Studies

QSHSSK

KONTAKTONI

email:

xhavit_shala@yahoo.co.uk

P.O.Box:

2378,Tirana- Albania

The List of ISPs

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Shqiptarėt nė udhėkryq"

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Siguria Kombėtare dhe Sfidat e Integrimit" 

 

 Shqiptarėt dhe identiteti i tyre qytetėrues

 USA nė Ballkan, intrigė, mundėsi apo ēmenduri

 Ballkani, krimi dhe integrimi

 Vahabizmi, filozofia anitetezė

 Shqipėria mes patriotizmit ekonomik dhe pragmatizmit politik

 

 Tė tjera >>>

 
 
 
 

Shtypi i huaj
 

CNN

Uashington Post

USA Today

New York Times

Financial Times

Die Zeit

Spiegel

Frankfurter Allgemeine Zeitung

Le Monde

France Diplomatie

Le Courrier des Balkans

Elefterotipia

Hurriyet

Corriere della Sera

www.cnn.com

www.uashingtonpost.com

www.usatoday.com

www.nytimes.com

www.ft.com

www.diezeit,de

www.spiegel.de

www.faz.de

www.lemonde.fr

www.diplomatie.fr

www.balkans.eu.org

www.enet.gr

www.hurriyet.com.tr

www.corriere.it


Shtypi vendas

Gazetat Kryesore

Radio e TV

Revista

 ·  Gazeta Shqiptare
 
·  Koha.net - Koha Ditore
 
·  Korrieri
 
·  Kohajonė
 
·  Shekulli
 
·  Panorama
 
·  Sot
 
·  Gazeta Ballkan
 
·  Gazeta Tema
 
·  55
 
·  Rilindja Demokratike
 
·  Zėri i Popullit
 
·  Republika

RTK 1

·   ·  Radio Kosova »dėgjoje
 
·  Radiorash » dėgjoje
·  RTV Koha
·  Shijak TV » shikoje
·  RTSH
·  Top Channel
·  Labia Music

(open using realplayer or similar)

·  Radio Blue Sky
·  Radio Prishtina » argėtuese & » popullore
·  Radio Albmuzika » dėgjoje
·  Telenorba shqip » shikoje
·  Radio Suedia Shqip » dėgjoje
·  Deutsche Welle Shqip
·  Radiotelevizioni 21
·  TopAlbaniaRadio

·  botashqiptare.net
·  Klan
·  Spektėr
·  Pasqyra
·  Reportazh
·  Gazeta Java
·  Jeta
·  Lobi
·  Kronika
·  Rruzull
·  snews
·  Opinioni i Tretė
·  Revista letrare "ars"
·  Phoenix

 

 

Qytetet shqiptare ne internet

Faqe te tjera me interes per Shqiperine

·  Babel - Udhėrrėfyesi i librit shqip

·  Gjirokastra

·  www.alblinux.net
 

·  www.mjellma.org
 

·  www.samiuweb.com
 

·  www.shqiperia.com
 

·  www.albcenter.com
 

·  Emra shqiptarė nė internet
 

·  Kartolina Shqip Online
 

·  Libra Shqip nga libraria virtuale URA
 

·  www.argjiro.net
 

·  Revista Albatrosi

·  Kulturserver Kosova