The List


ACNSS-Albanian Center for National Security Studies

QSHSSK

KONTAKTONI

email:

xhavit_shala@yahoo.co.uk

P.O.Box:

2378,Tirana- Albania

The List of ISPs

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Shqiptarėt nė udhėkryq"

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Siguria Kombėtare dhe Sfidat e Integrimit" 

 

 Shqiptarėt dhe identiteti i tyre qytetėrues

 USA nė Ballkan, intrigė, mundėsi apo ēmenduri

 Ballkani, krimi dhe integrimi

 Vahabizmi, filozofia anitetezė

 Shqipėria mes patriotizmit ekonomik dhe pragmatizmit politik

 

 Tė tjera >>>

 
 
 

LEGJISLACION

  • PAKETA ANTIMAFIA 

·        L I GJ  Nr.9205, datė 15.3.2004  PĖR MBROJTJEN E DĖSHMITARĖVE DHE TĖ BASHKĖPUNĖTORĖVE TĖ DREJTĖSISĖ

 

·        L I G J Nr.9275, datė 16.9.2004 PĖR DISA SHTESA DHE NDRYSHIME NĖ LIGJIN NR.7895, DATĖ 27.1.1995 “KODI PENAL I REPUBLIKĖS SĖ SHQIPĖRISĖ”, I NDRYSHUAR  

 

·        L I G J  Nr.9276, datė 16.9.2004 PĖR DISA SHTESA DHE NDRYSHIME NĖ LIGJIN 7905, DATĖ 21.3.1995  “KODI I PROCEDURĖS PENALE I REPUBLIKĖS SĖ SHQIPĖRISĖ”, I NDRYSHUAR

 

·        L I G J Nr.9284, datė 30.9.2004  PĖR PARANDALIMIN DHE GODITJEN E KRIMIT TĖ ORGANIZUAR