The List


ACNSS-Albanian Center for National Security Studies

QSHSSK

 Webmail

KONTAKTONI

email:

xhavit_shala@acnss.com

P.O.Box:

2378,Tirana- Albania

The List of ISPs

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Shqiptarėt nė udhėkryq"

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Siguria Kombėtare dhe Sfidat e Integrimit" 

 

 Hong Kongu ėshė varrosur nė Rambuje

 KURBAN BAJRAMI NĖ KREMLIN 

 Kurthi serb i luftės fetare

 Biznesmeni Putin dhe ēmimi pėr Kosovėn

 Operacioni "Patkoi 2" dhe vehabizmi

 Tė tjera >>>

 
 
   

 

   BOTIME TE QENDRES

Ballkani, Gjeopolitikadhe Siguria.
Pjesa e parė

Konfliktet ballkanike, gjeopolitika dhe siguria rajonale deri nė fund tė Luftės Ftohtė 

Ballkani, Gjeopolitikadhe Siguria.
Pjesa e dytė

Besimet fetare dhe roli i tyre nė zhvillimet gjeopolitike dhe nė ēėshtjet e    sigurisė.

Kosova mes intrigave

Libri “Kosova mes intrigave„  pėrmbledh njė cikėl analizash, disa prej tė cilave, me shkurtime, janė botuar nė shtypin e pėrditshėm nė Shqipėri, Kosovė dhe nė shtypin e huaj. Ato fillojnė nga muaji maj 2005...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Siguria kombėtare dhe sfidat e integrimit 

 

Krimi i organizuar

Trafiqet Ilegale

Gjakmarrja

Ekstremizmi islamik

Sfidat e kėtij fillimshekulli

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - 

 

ANTIKANABIS  apo KANABOPOLITIKĖ

 

Studim mbi fenomenin e Kanabisit dhe atrategjia e luftes kunder tij.

 

Shqiptarėt nė Udhėkryq 

 

Feja

Qytetėrimi

Siguria

Integrimi

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - -  

 

Nese ju intereson botimi i plote, ne shqip ose anglisht, kontaktoni:

email: xhavit_shala@yahoo.co.uk

P.O.Box: 2378, Tirana- Albania