The List


ACNSS-Albanian Center for National Security Studies

QSHSSK

KONTAKTONI

email:

xhavit_shala@yahoo.co.uk

P.O.Box:

2378,Tirana- Albania

The List of ISPs

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Shqiptarėt nė udhėkryq"

Zhvillohet ceremonia e pėrurimit tė librit "Siguria Kombėtare dhe Sfidat e Integrimit" 

 

 Shqiptarėt dhe identiteti i tyre qytetėrues

 USA nė Ballkan, intrigė, mundėsi apo ēmenduri

 Ballkani, krimi dhe integrimi

 Vahabizmi, filozofia anitetezė

 Shqipėria mes patriotizmit ekonomik dhe pragmatizmit politik

 

 Tė tjera >>>

 
 

Adresa pėr Informacione nė Fushėn e Sigurisė

 

·        Rrjeti Botėror i Informacionit tė Drejtėsisė (synon tė krijojė lidhje nė gjithė botėn)

http://www.seeq.com/popupwrapper.jsp?referrer=&domain=justinfo.net

 

·        Rregulli i Fondacionit tė Ligjit

http://www.wjin.net/index.php

 

·        “CJ International”, gazetė nė fushėn e drejtėsisė kriminale

http://search.msn.it/results.aspx?srch=105&FORM=AS5&q=CJ+International

 

·        Instituti Kombėtar i Drejtėsisė, Qendra ndėrkombėtare

http://www.ojp.usdoj.gov/nij/international/

 

·        Qendra Kombėtare e Referencave pėr Drejtėsinė Kriminale

http://www.ncjrs.org/

 

·        Burimet e drejtėsisė kiminale: Grupet terroriste ndėrkombėtare

http://www.lib.msu.edu/

 

·        Qendra e OKB-sė pėr Parandalimin e Krimit:

http://www.ifs.univie.ac.at/~uncjin

 

·        Arkivi antiterrorist

http://www.emergency.com/cntrterr.htm

 

·        Politika ndėrkombėtare e kontrollit tė drogės pranė OKB-sė

http://www.unodc.org/unodc/index.html

 

·        Lidhjet ndėrkombėtare tė drejtėsisė kriminale

http://www.fsu.edu/~crimdo/world

 

·        Rrjeti i OKB-sė pėr Krimin dhe Informacionin e Drjetėsisė, Qendra Ndėrkombėtare e Parandalimit tė krimit

http://www.unodc.org/unodc/index.html

 

·        Rrjeti Ndėrkombėtar pėr pastrimin e parave

http://www.imolin.org/imolin/index.html

 

·        Departamenti i shtetit, Byroja e ēėshtjeve ndėrkombėtare tė drogės dhe policisė. Departmenti i shtetit

http://www.state.gov/

 

·        FBI

http://www.fbi.gov/

 

·        Qendra e studimit Evrasia

http://eurasianews.com/

 

·        Interpoli

http://www.interpol.int/

 

·        Policia UNMIK-ut

http://www.unmikonline.org/civpol/

 

·        Policia Italiane

http://www.poliziadistato.it/pds/index.html

 

·        Policia franceze

http://www.interieur.gouv.fr/

 

·        Policia gjermane

http://www.bka.de/